01.08.2019

Michał Niemczyk

autor: Michał Niemczyk

Gratulacje dla Pani Patrycji Pacak.

Pani Patrycja startująca na szybowcu Swift S-1 (SP-3529), została pierwszą kobietą w historii, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Polka, która na co dzień trenuje w aeroklubie częstochowskim, pokonała w zawodach 31. zawodników z 13. państw.

Na drugiej pozycji uplasował się Octav Alexan, startujący na szybowcu MDM-1 Fox – reprezentant Rumunii. Na trzecim miejscu, reprezentant Francji Charlie Levy Louapre, także startujący na szybowcu MDM-1 Fox.

W zawodach prawie wszyscy zawodnicy (99%) korzystali z szybowców S-1 Swift oraz MDM-1 Fox, produkcji Zakładów Lotniczych Margański&Mysłowski S.A, m.in. narodowa reprezentacja Rumuni, na wyprodukowanych w maju i czerwcu 2019 r. dwóch egzemplarzach szybowca MDM-1 Fox.